18 Rgp

PRINCIPAS NR. 12 Laimingą žmogų atskirsi iš požiūrio į sveikatą

Sveikata – pats reikalingiausias dalykas pasaulyje E. Habardas

Noriu Jums, o kartu ir sau užduoti vieną rimčiausių gyvenimo klausimų: kokia sritis yra pati svarbiausia kiekvieno žmogaus gyvenime? Neabejoju, kad Jūsų, kaip ir mano, mintyse tikrai sukasi magiškas žodis – sveikata. Išties neabejotinai teisus buvo amerikiečių filosofas E. Habardas: juk būtent sveikata ir yra tas nepamainomas dalykas, be kurio savo gyvenimuose negalėtume pasiekti nieko – arba, kitaip tariant, negalėtume sėkmingai kurtis sveikesnės, saugesnės ir turtingesnės ateities.

Ar verta eikvoti sveikatos sąskaitą?

Turbūt Jums kyla klausimas, kodėl būtent dabar susiruošiau rašyti apie sveikatą? Atsakysiu tiesiai šviesiai. Tiesiog nebegaliu žiūrėti ir klausyti kraupios statistikos: visos ligos „jaunėja“, vaikų imuninės sistemos silpsta, o vien Lietuvoje kasmet diagnozuojama 18 tūkst. naujų vėžio atvejų. Šiurpūs faktai, verčiantys pasidalinti asmenine patirtimi, kuri, tikiu, gali ne tik atverti akis, bet ir padėti surasti teisingą kryptį geresnės Jūsų ir Jūsų šeimos sveikatos link.

Daugeliui pažįstama ir labai žmogiška kasdienio gyvenimo situacija: skubi, dirbi, leki tarsi akis išdegęs, tik sustoti ir įsiklausyti į organizmo siunčiamus ženklus laiko taip ir neturi. O kur dar nuolatinis stresas darbe ir nerimas dėl savo paties ir šeimos gerovės. Taip atrodė ir mano gyvenimas prieš beveik du dešimtmečius, kai tarnavau Lietuvos teisėsaugai. Nors turbūt reikėtų sakyti ne tarnavau, o vergavau, nes mano tarnyba buvo ne tik legendinio agento Džeimso Bondo misijos, bet ir neskaičiuojamas nuosavos sveikatos, jėgų ir laiko švaistymas.

Dabar galiu tik dėkoti likimui, kad atsiuntė man netikėtą tarnybos pabaigą – iš darbo buvau išmestas kaip musė iš barščių. Prisipažinsiu, tvirtai tikiu, kad tai buvo ženklas sustoti ir susimąstyti, ar verta aukoti didžiausią savo turtą – sveikatą – vardan neužtikrintos ir nesaugios ateities. Sustoti ir susimąstyti nuoširdžiai raginu ir Jus. Juk ne veltui mūsų liaudies išmintis byloja, o ir aš dažnai mėgstu kartoti, kad nuvarytus arklius nušauna. Kokią vertę turi juodu prakaitu, nuolatiniu stresu ir milžinišku darbo tempu uždirbta gerovė, jei ja mėgautis neturime nei laiko, nei noro, nei juo labiau sveikatos?

Dėmesys sveikatai atveria neribotas galimybes

Sustoti, susimąstyti ir skirti pakankamai dėmesio sveikatai raginu tikrai dėl rimtos priežasties. Puikus tokio sustojimo pavyzdys yra mano bajoriškas verslas be rizikos. Bajoriškas verslas sėkmingai klesti, mano paties ir artimųjų sveikata stipresnė nei bet kada, o aš jaučiuosi lyg įgijęs dar vieną profesiją. Skamba miglotai ir neįtikėtinai? Iš tikrųjų viskas yra labai paprasta: bendraudamas su verslo partneriais visame pasaulyje nuolat atnaujinu sveikos gyvensenos žinių bagažą. Negana to, įgyta patirtimi galiu dalintis ir su kitais žmonėmis.

Tačiau pasakysiu atvirai: tik pradėjęs skirti daugiau dėmesio sveikatai, įsitikinau dar nuo vaikystės kartota, bet dažnai pamirštama tiesa, kad esi tai, ką valgai. Vadinasi, kuo sveikiau maitinamės, tuo sveikesni ir sėkmingesni esame. Tik turbūt Jums, kaip ir man, kyla natūralus klausimas, ar misija maitintis sveikai apskritai įmanoma. Juk maisto produktuose gausu neaiškios kilmės cheminių medžiagų, o visos pastangos papildyti mitybą naudingomis maistinėmis medžiagomis nueina šuniui ant uodegos, vos susidūrus su gudriai apgalvotu farmacininkų verslu, kai siūlomi nenatūralūs, žvėriškai brangūs maisto papildai, kurių žala organizmui neretai pranoksta realią naudą.

Maistas kaip vaistas: ir sportininkui, ir eiliniam žmogui

Ligų prevencijos pionierius Arnoldas Eretas teigė, kad „gyvenimo tragedija – mityba“. Bet dabar jau drąsiai galiu pasakyti, kad – stipriausių užsienio mokslininkų dėka – išvengti šios tragedijos dar ir kaip įmanoma. Verslo be rizikos kelyje tiesiogiai susidūriau, išbandžiau ir negaliu atsidžiaugti aukščiausios kokybės gamtos produktais, sukurtais konsultuojantis su patyrusia mokslo patarėjų taryba.

Išsamesne informacija apie šiuos produktus mielai pasidalinsiu asmeniškai, tačiau galiu atskleisti, kad jų nauda jau įsitikinau ne vien aš ar mano partneriai. Viena tituluočiausių futbolo komandų Milano „Inter“ renkasi būtent NeoLife maistines medžiagas, 2014 m. Sočio olimpinių žaidynių aukso medalio laimėtojas Sami Jauhojärvi pripažįsta, kad būtent šie produktai yra geriausia išeitis, padedanti jam greičiau atgauti jėgas.

O akademinio irklavimo 4-osios vietos Londono olimpinėse žaidynėse laimėtojas Allar Raja, kalbėdamas apie šiuos produktus, drąsiai dalinasi tokiomis mintimis: „Esu laimingas, kad pagaliau radau tokius maisto papildus, kuriuos mano organizmas visiškai priima. Mano sporto medicinos gydytojai pripažino, kad šie maisto papildai yra gera pagalba sveikai mitybai“. Ir tai tik nedidelė dalis garsių pavardžių, savo gyvenimo pergalių pasiekusių vien todėl, kad atsakingai rūpinasi savo sveikata.

Taigi šįkart atsisveikinu ne tik linkėdamas sustoti ir pasirūpinti savo bei savo artimųjų sveikata, tačiau taip pat primindamas legendinio Amerikos prezidento Tomo Džefersono mintį, jog tik „stiprus kūnas stiprina protą“. Stiprinkime sveikatą, nes tai tiesiausias kelias ne tik į sėkmę, bet ir į sveikesnę, saugesnę ir turtingesnę ateitį.

Su geriausiais linkėjimais,
Rimvydas Bajorinas

Pasidalinti Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on FacebookShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone

Blogas

0 Comment

related posts

LEAVE A COMMENT