31 Rgp

PRINCIPAS NR. 13: Sėkmė lydi klausančius ir išgirstančius

„Visus išminčius sieja mokėjimas klausyti“ FrankTyger

Sakoma, kad mums duotos dvi ausys ir tik viena burna, kad daugiau girdėtume, o mažiau kalbėtume. Ir labai teisingai sakoma! Tuo dar kartą įsitikinau rugpjūčio12d. „RadissonBlu“ viešbutyje Vilniuje vykusiame susitikime neeiline asmenybe – mano bajoriško Verslo Be Rizikos partneriu, GNLD kompanijos įkūrėju Jerry Brassfield’u.

Nepamainoma žodžių galia

Žinote, kas paskatino charizmatiškąjį Jerry Brassfield’ą pradėti tarptautinį verslą? Iš mamos lūpų išgirsti įkvepiantys žodžiai: „tu gali padaryti viską, ko nori“. Išties pagalvokime, kiek kartų mūsų gyvenimuose žengti pirmyn mus paskatino ne kas kita, o laiku išgirsti tinkami žodžiai.

Tačiau verta susimąstyti, kiek tokių paskatinimų praleidžiame pro ausis dėl labai paprastos priežasties. Dėl nemokėjimo klausyti. Trejus metus sėkmingai besisukdamas Versle Be Rizikos ir konferencijos metu žvelgdamas į mano jau minėtą J. Brassfield’ą bei GNLD vykdantįjį pardavimų viceprezidentą George Casale, dar kartą įsitikinau, kad sugebėjimas klausyti ir išgirsti yra tikrų tikriausias menas.

Ne veltui lyderystės literatūroje skiriamos dvi klausymo rūšys: aktyvusis ir pasyvusis. Apie pasyvųjį kalbėti neverta. Jį visi ir taip esame įvaldę puikiai – klausai, bet nieko negirdi. Tačiau aktyvusis klausymas reiškia, jog sugebame ne tik klausyti, bet ir išgirsti, kas mums sakoma, bei susitelkti į pašnekovą. Drąsiai sakau, kad būtent dėl sugebėjimo aktyviai klausyti tiek J. Brassfield’as, tiek G. Casale, tiek ir aš ėmėmės dabartinio verslo, kuris klesti ir užtikrina saugesnę, sveikesnę, laimingesnę ateitį.

Sveikatą ir pajamas nešančios ausys

Puikiai suprantu, kad iš pirmo žvilgsnio klausymas ir verslas atrodo įtartinai tolimi dalykai. Juk visi turime ausis, bet sėkmingu verslu gali pasigirti tik nedaugelis. Atskleidžiu paslaptį, o kartu ir įspėju: verslo pasaulyje mokėjimas klausyti laikomas vienu svarbiausių bruožų būtinų vadovui. Versle Be Rizikos šis bruožas tampa dar svarbesnis ir reikalingesnis.

Klausiate, kodėl? Nes bajoriško verslo pagrindas yra bendravimas. O mokėjimas klausytis – sėkmingo bendravimo pagrindas. Kuo geriau įsiklausai į kito žmogaus poreikius, kuo geriau išgirsti jo problemas, bėdas, tuo labiau gali jam padėti. Kuo labiau padedi, tuo turtingesnę, sveikesnę ir saugesnę ateitį užsitikrini sau ir savo šeimai.

Labai taikliai dar prieš mūsų erą pasakė žydų išminčius Ben Sira: „Jei klausysite, būsite išmintingi“. Taigi Jūs klausote, girdite tai, kas kelia nerimą greta esantiems žmonėms, ir išmintingai dalinatės žiniomis, kurios gali padėti. Žiniomis, kurias išgirdote iš savo verslo partnerių ir kurios vėliau Jums sėkmingai neša dvasinį, fizinį ir finansinį pelną.

Klausa – kelias į tobulėjimą

Tikrai ne be reikalo gamta taip jau surėdė, kad apdovanojo kiekvieną iš mūsų ne tik dviem ausimis, viena burna, bet ir sugebėjimu mokytis. Kuo daugiau klausai, tuo daugiau sužinai ir tobulėji. Štai kad ir šios konferencijos metu klausiau verslo grando J. Brassfield’o minčių, pats patobulėjau, o gautas žinias galiu perduoti Jums.

Negaliu nepasidalinti išgirsta išmintimi, kuri, esu įsitikinęs, gali sėkmingai suveikti kiekvieno žmogaus gyvenime. 4 gyvenimo „atradimai“ pagal Jerry Brassfield’ą:

1. Norint gauti daugiau, reikia duoti daugiau.
2. Kiekvienas veiksmas turi atoveiksmį.
3. Būtina rūpintis kitais žmonėmis.
4. Auksinė gyvenimo taisyklė: mylėk savo artimą taip, kaip save.

Tikriausiai sutiksite, kad daugelis šiuolaikinių pokalbių primena nevykusią teniso partiją, kurioje kiekvienas tetrokšta atmušti išgirstus žodžius jų taip ir neįvertinęs. Tačiau įvertinti dar ir kaip svarbu! Net ir mano ką tik minėti gyvenimo „atradimai“. Iš pirmo žvilgsnio – tai tik sėkmingo, daug patirties sukaupusio ir išmintingo žmogaus gyvenimo filosofija. Tačiau būtent šia filosofija ir šiais principais pagrįstas Jerry Brassfield’o verslas sėkmingai klesti jau 56 metus. Ne tik klesti, bet kviečia žmones visame pasaulyje išgirsti ir tapti šio verslo partneriais bei užsitikrinti sveikesnę, turtingesnę ir saugesnę ateitį.

Šįkart atsisveikinu linkėdamas ne tik išgirsti tai, kas mums sakoma, bet ir primindamas Jerry Brassfield’o mamos žodžius: mes galime padaryti viską, ko norime. Klausykime ir išgirskime. Tai tikrai veikia!

Su geriausiais linkėjimais,
Rimvydas Bajorinas

Pasidalinti Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on FacebookShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone

Blogas

0 Comment

related posts

LEAVE A COMMENT