22 Spa

PRINCIPAS NR.14: Gyvenk atostogų režimu ištisus metus

„Sunkus darbas be poilsio visada veda prie nesėkmės“JohnKehoe

Viščiukus reikia skaičiuoti rudenį, – byloja liaudies išmintis. Kiekvieną rudenį ir aš skaičiuoju, tik ne viščiukus, o džiugias atostogų akimirkas. Pats ištisus metus gyvendamas atostogų režimu, su džiaugsmu skaičiuoju poilsio akimirkas, kurias išgyvena mano svečiai, vasaros atostogų metu atradę laiko ir noro aplankyti mane ir paatostogauti mano sodybose.

Kodėl vasaros atostogomis džiaugiuosi dvigubai?

Viskas paprasčiau nei paprasta. Prabėgus vasarai ir ištuštėjus mano sodyboms, su džiugesiu prisimenu čia apsilankiusius žmones, kurie ištisus metus laukę galimybės pailsėti, bent jau vasarą turėjo progą ištrūkti iš kasdienybės arba, kitaip tariant, pagyventi tikrų tikriausią bajorišką gyvenimą, kurį aš gyvenu apskritus metus. Gyvenimą, kai nereikia skubėti ir lyg galvą pametus bėgti nuo vieno darbo prie kito. Kai yra pakankamai laiko prisiminti pomėgius, savo ir brangių žmonių sveikatai skirti dėmesio, kurio dažnai stokojame, ir, be abejo, pagalvoti apie ateitį.

Kasmet džiaugiuosi, matydamas laimingus atostogautojus. Dar labiau džiaugiuosi, kad žmonės puikiai supranta pasaulyje plačiai pripažinto minčių galios teorijos klasiko JohnKehoe praktikuojamą principą, teigiantį, kad savęs alinimas be jokio poilsio veda ne kur kitur, o tiesiai į nesėkmę. Kaip šio principo logiką aiškinu aš? Ogi kuo daugiau ilsimės, tuo daugiau sėkmės į savo gyvenimus prisitraukiame.

Kaip atostogos prišaukia sėkmę?

Tikiu, kad mano logika gali nuskambėti neįtikėtinai. Todėl raginu pagalvoti apie labai paprastus, bet esminius dalykus. Kodėl laukiame atostogų? Nes būtent atostogaudami užsiimame veikla, kuri teikia malonumą. Ką garantuoja bet kuri veikla, atlikta su malonumu? Neabejotiną sėkmę! Nes jei, užsiimdami tokia veikla, ir susiduriame su sunkumais ar nepasiekiame norėto rezultato, pats proceso teiktas malonumas savaime jau reiškia nemenką sėkmę.

Dar daugiau. Atostogos yra laikas sustoti, atsikvėpti ir galiausiai įvertinti tai, ką jau sėkmingai pasiekėme. Juk tik atostogaujant galiausiai sustoja ir tas nelemtas žiurkėniškas rutinos ratas, kai bėgi, leki, skubi, o ką pasiekei, kur nubėgai, prie kokių tikslų sėkmingai priartėjai, taip ir lieka neaišku. Tik nuolatinio skubėjimo ir įtampos pasekmės darosi labai aiškios: stresas, prastėjanti sveikata, senkanti laiko, skiriamo šeimai, sąskaita ir didėjantis nerimas dėl ateities.

Ką noriu – tą darau, kur noriu – ten einu

Vos prakalbęs apie stresą ir varginantį kasdienės rutinos ratą, prisimenu gyvenimo būdo mokytojo EckartoTolle istoriją. Šis vyras geriau nei bet kas žino, kad nei vienas iš mūsų nėra super herojus, galintis be atokvėpio savo darbais gelbėti pasaulį. Jaunystėje išgyvenęs ir bedarbystę, ir sunkią depresiją, ir daug streso, E. Tolle sugebėjo ne tik iš naujo atrasti gyvenimo džiaugsmą, bet ir tapti vienu įtakingiausių pozityvaus mąstymo ir įkvėpimo specialistų.

Žinote, kokia yra viena kertinių jo pozityvios filosofijos ašių? E. Tolle teigia, kad patiriame stresą ir gyvename nepilnavertį gyvenimą todėl, kad esame, kur nenorime būti, ir darome tai, ko nenorime daryti. Ką siūlau? Mintyse atsakyti į nuotaikingą klausimą. Kuris iš mūsų atsisakytų amžinų atostogų, kai galime būti ten, kur norime, ir užsiimame sau malonia veikla? Esu įsitikinęs, kad nei vienas.
Įdarbinkite savo svajones

Taigi užteks vaidinti super herojus! Atėjo laikas įjungti ilgalaikių atostogų režimą. Ne veltui amerikiečių rašytoja CeliaThaxter, visą savo gyvenimą dariusi tai, apie ką svajojo ir kas jai kėlė didžiausią malonumą – rašiusi, sakė, kad „ dėkingoje širdyje visuomet yra vasara“. Kaip tokį scenarijų savo gyvenime galite įgyvendinti Jūs? Būdų tikrai yra ne vienas ir ne du.

Aš siūlau tai, dėl ko pats jau ne vienerius metus gyvenu amžinų atostogų režimu. Visada svajojau apie sveiką, turtingą ir užtikrintą savo šeimos gyvenimą. Mano svajonė „ėmė dirbti“ kaip nuosavas verslas be rizikos. Verslas, kurį lydi lygiavertė narių partnerystė, o, tiksliau sakant, draugystė, malonumas didinti pasyviąsias pajamas bendraujant ir galimybė užsitikrinti saugesnę, turtingesnę, sveikesnę savo ir artimųjų ateitį. Daugiau apie mano nuolatinių atostogų receptą galite paskaityti čia.

Baigdamas siūlau Jums du dalykus. Pirma, atsisėskite, užsimerkite ir pasvajokite apie atostogas ištisus metus. Nujaučiate, kaip pagerėtų Jūsų sveikata ir kiek daug laiko galėtumėte skirti šeimai? O kokia sau malonia veikla užsiimtumėte? Jei pritrūksite idėjų, nedvejodami kreipkitės, su malonumu padėsiu. Antra, prisiminkite bajoriško gyvenimo ekspertų – skandinavų, liaudies posakį: „gyvenimas be meilės – tai kaip metai be vasaros“. Turbūt ir gyvena skandinavai saugiai, sveikai ir turtingai todėl, kad savo gyvenimuose nestokoja meilės ir vasarišką atostogų režimą įjungia ne kartą per metus, o pasitaikius kiekvienai galimybei.

Meilės sau ir artimiesiems bei vasariškų atostogų ne tik šį rudenį, bet ir ištisus metus!

Su geriausiais linkėjimais,
Rimvydas Bajorinas

Pasidalinti Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on FacebookShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone

Blogas

0 Comment

related posts

LEAVE A COMMENT