08 Gru

PRINCIPAS NR.15: išlaisvink savo mintis

Protas panašus į parašiutą: veikia tiktai išskleistas. Dick Sutphen

Žiema įsibėgėja, dienos tamsėja, vakarai ilgėja, oras šąla, o nuotaika bjursta. Sakote, tai klasikinis žiemos scenarijus ir niekur nuo jo nepabėgsime? O aš sakau ir primigtinai siūlau šią žiemą praleisti kitaip – išskleidus savo protą tarsi parašiutą, nešantį Jus tiesiai į sėkmę ir nunešusį mane į mano bajorišką Verslą Be Rizikos. Kaip ir kodėl vertėtų tai padaryti, tuoj Jums ir papasakosiu.

Atvirai ateičiai – atviras protas

Uždaras protas yra tarsi dėžė, kurioje gyvena Jūsų žinios, įgūdžiai, mintys ir svajonės. Ir juk niekam nevalia brautis į uždaras teritorijas. Deja! Uždarydami savo protą, mes įstringame savo kasdienybėje, užveriame duris naujoms, netikėtoms galimybėms ir patys sau sutrukdome kurtis sveiką, turtingą, saugią ir sėkmingą ateitį.

Klausiate, kodėl? Atsakysiu visiems žinomais pavyzdžiais. Kažkada žmonės tikėjo, kad Žemė yra plokščia. Bet Galilėjus atvėrė savo protą ir įsileido į savo mintis apvalios Žemės idėją. Kažkada žmonės juokėsi iš brolių Raitų idėjos sukurti mašiną, galinčią pakilti į orą. Dabar šiuos savo protą išlaisvinusius vyrus vadiname šiuolaikinės aviacijos pradininkais.

Tik įsivaizduokite, kokiame pasaulyje gyventume, jei šie žmonės būtų neišdrįsę išlaisvinti savo protų ir neatsivėrę naujovėms! Prisipažinsiu, ir pats galvoju, su kokia rizika dabar gyvenčiau, jei nebūčiau į savo gyvenimą įsileidęs bajoriško Verslo Be Rizikos.

Tobulėjimui reikia knygos ir bendravimo

Velniškai teisingai pastebėjo JAV bestselerių autorius Dikas Sutphen teigdamas, kad mūsų protas yra tarsi parašiutas – jei jo neišskleidžiame ir neišlaisviname, jis būna suspaustas ir pasyvus. Ir mes, užuot judėję pirmyn ir siekę naujų gyvenimo tikslų, stovime vietoje ir be reikalo eikvojame savo jėgas.

Sakote, lengva pasakyti, sunku padaryti? Taip, sutinku, išlaisvinti mintis ir pasinerti į naujas, dar neišbandytas erdves ir veiklas – rimtas ir drąsos reikalaujantis uždavinys. Uždavinys, kurio sprendimo formulę padiktavo kultinis, beveik 100 metų išgyvenęs rašytojas W. Feather, teigęs, kad „protą atverti ir plėsti padeda knygos“. Aš į šią formulę įtraukiu dar vieną magišką ingredientą – bendravimą.

Pats išbandžiau ir galiu Jus patikinti – formulė veikia. Jei ne knygos ir nuolatinis tobulėjimas, dabar galėčiau tik pasvajoti apie saugią, sveiką ir užtikrintą savo ir savo artimųjų ateitį, o apie alternatyvų pajamų šaltinį būčiau girdėjęs tik iš nuogirdų. Jei ne bendravimas su nuostabiais verslo partneriais, didžiosios mano bajoriško Verslo Be Rizikos galimybės būtų likę neįgyvendintos, o asmeninė pažintis su tokiais žmonėmis kaip GNLD įkūrėjas J. Brassfield’as ar vykdantysis pardavimų viceprezidentas G. Casale būtų buvusi tik drambliuko svajonė.

Nebijokite gyventi vertingo gyvenimo

Iš patirties galiu išduoti vieną paslaptį. Knygos ir bendravimas išskleistą protą užpildo ne tik naudingomis žiniomis, bet ir pasitikėjimu savimi bei entuziazmu. O, kaip sakė O. W. Holmes, savo proto nebijojęs išlaisvinti tokiose skirtingose srityse kaip medicina, poezija ir pedagoginė veikla, būtent tikėjimas ir entuziazmas mūsų gyvenimą daro vertingą.

Pateiksiu Jums gyvenimišką pavyzdį. Mano bajoriško verslo kolega iš Estijos Inri Rästa, užimantis GNLD pardavimų viceprezidento Šiaurės Europoje poziciją, apie verslo be rizikos galimybę sužinojo ne kaip kitaip, o skaitydamas. Jaunystėje aktyviai sportavęs ir krepšinio aikštelėje varžęsis su tokiais Lietuvos krepšinio grandais kaip Arvydas Sabonis ar Šarūnas Marčiulionis, gyvenimo būdo žurnale Inri perskaitė Švedijos sportininko straipsnį apie sveikatai naudingus maisto papildus. Perskaityta informacija suteikė jam pasitikėjimo išbandyti šiuos produktus, išbandyti produktai – entuziazmo imtis pardavimų verslo. O entuziazmas atvėrė neregėtas ir, sakyčiau, netikėtas finansines galimybes ir kelią į sveiką ir vertingą gyvenimą.

Taigi, mielieji, atsisveikinu linkėdamas prasmingos žiemos, knygos vietoje blogos nuotaikos ir įkvepiančio bendravimo vietoj baimės judėti pirmyn ir siekti vertingo gyvenimo. Tegul Jūsų gyvenimai atsiskleidžia dar nematytomis spalvomis! O jei visgi pritrūksite entuziazmo, kreipkitės – pasklandysime savo proto parašiutais ir pagalvosime apie Jūsų verslo be rizikos galimybes drauge.

Su geriausiais linkėjimais,
Rimvydas Bajorinas

Pasidalinti Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on FacebookShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone

Blogas

0 Comment

related posts

LEAVE A COMMENT