08 Lie

PRINCIPAS NR.2: SUTEIK SVAJONEI KOJAS

Tie, kurie sako, kad svajonės nesipildo, yra visiškai teisūs. Žmonės, mokantys svajoti, mato, ko nemato kiti, ir gali, ko negali kiti. Bet tol, kol svajonių nepaverčiate savo tikslais, tol jos lieka be kojų ir todėl niekad neateina į mūsų gyvenimus.

Visi, kas domisi asmeniniu tobulėjimu, patvirtins, jog pagrindinė laimės ir sėkmingo verslo sąlyga yra ne tik (ir net ne tiek) svajoti, bet mokėti išsikelti ir siekti užsibrėžtų tikslų. Juk svajonės gyvena tik mintyse, o tikslai – realybėje, ir pagal jų pasiekimą galime matuoti, ar esame sėkmingi žmonės. Tačiau motyvacinėje literatūroje dažniausiai pasigendame atsakymų, KAIP svajonę paversti tikslu. KAIP įveikti tą prarają, skiriančią neaiškią, nerealistinę, neapčiuopiamą, begalinę svajonę nuo aiškaus, apčiuopiamo ir pasiekiamo tikslo? Pasidalinsiu trimis bene svarbiausiais pasaulio autoritetų patarimais ir tuo, ką apie juos sako mano kukli asmeninė patirtis.

  1. Įvardink ir sukonkretink savo svajonę žodžiais. Mūsų lakiai vaizduotei žodžių dažnai visai nereikia: statome rožines pilis, įsivaizduojame save gulinčius prie žydro vandenyno, važinėjančius prabangiais automobiliais arba drąsiai kalbančius prieš dideles auditorijas. Ir visa tai yra labai gerai! Kaip yra pasakęs iškilus metafizikas Robert Collier, dalykus, kurių nori, privalai įsivaizduoti, matyti, jausti ir jais tikėti. Bet aš pridurčiau, būtina mokėti juos ir įvardinti žodžiais. Ar esate matę tikslą be žodžių? Kaip kitaip jį įvardinti? Svajonė, kuo išsamiau aprašyta sąsiuvinyje, yra pirmas, bet labai didelis žingsnis link tikslo.
  1. Palygink svajonę su realybe. Skiriasi, ar ne? Bet būtent skirtumų šiame etape ir turime ieškoti – ne tam, kad nuleistume svajonių kartelę prie to, kas šiandien pasiekiama (sic!), o tam, kad pačią realybę ilgainiui pritaikytume prie savo svajonės. Ieškant skirtumų, labai aiškiai ryškėja ir kliūtys, kurias kelyje reikės pašalinti: ieškoti daugiau laisvo laiko? Įgyti pasitikėjimo savimi? Susirasti naujų draugų? Mažiau nervintis dėl dalykų, kurių negalima pakeisti? Pažvelkite į šiuos klausimus ir pamatysite, kad tai jau ne svajos, o labai aiškūs tikslai, kuriems pasiekti bereikia rasti ir tinkamu laiku pritaikyti tinkamas priemones.
  1. Išskaidyk savo svajonę į kuo daugiau dalių ir įvertink kiekvieną jų atskirai. Ne, tai nereiškia, kad negali turėti DIDELIŲ svajonių. Priešingai. Tačiau jei žvelgsi į neaprėpiamą visumą, niekuomet nežinosi, nuo ko pradėti. Mokslininkai jau prieš dešimtmečius yra ištyrę, kad žmonės, sugebantys kuo labiau konkretizuoti savo ambicingus norus, gyvenime pasiekia žymiai daugiau ir yra kur kas laimingesni nei tie, kurių norai aptakūs, nors ir lengviau pasiekiami. O ką reiškia “skaidyti ir konkretinti”? Bent jau man tai reiškia paversti savo norus apčiuopiamais, įvertinamais ir išmatuojamais. Tuo pasirūpinti labai paprasta: išskaidžius svajonę į mažas dalelytes, prie kiekvienos iš jų prikabinkite datą arba laiko terminą, per kurį norėtumėte jos išsipildymo. Tuomet, jei tik įmanoma, suteikite norams skaitinę išraišką. Pinigais? Labai gerai! Numestais kilogramais? Super! Valandomis, praleistomis tobulėjant? Puiku! Kuo daugiau skaičių, tuo bus lengviau jų siekti – tuo labiau Jūsų svajonė bus panaši į aiškų ir konkretų tikslą.

Dar vienas kai kurių sėkmės mokytojų propaguojamas pratimas – pasidalinti savo svajone garsiai su kitais žmonėmis. Esą nuo tos akimirkos, kai apie Jūsų norus sužinos kažkas šalia Jūsų, svajonė kaip mat įgaus pavidalą ir taps tikslu. Tačiau asmeniškai šia praktika abejoju, juolab kad aplinkui – tiek daug iš nusivylimo ir pavydo dantis griežiančių veidų… Pats kur kas mieliau su aplinkiniais dalinuosi dalykais, kuriuos jau pavyko pasiekti, ir darbais, kuriuos jau pavyko nuveikti: tai žymiai labiau įkvepia ir mane, ir mano partnerius, mokinius ir artimuosius… O juk įkvėpimas, jei norime išmokti kelti sau didelius, skambius, bet realius ir įveikiamus tikslus, yra tiesiog būtinas.

Galiausiai įsidėmėkime auksinius Jim Carrey žodžius: “negali sau pasvajojęs eiti valgyti sumuštinio”. Svajonės pačios nesipildo – pildome jas mes. Skirkite šias dvi savaites savo svajonių pavertimui tikslais. O sekančiame įraše pereisime prie vienos iš pačių efektyviausių tikslų įgyvendinimo priemonių, kurią išmokau viename Bodo Schafer seminare ir jau 8-nerius metus kiekvieną dieną sėkmingai taikau savo gyvenime.

 

Pasidalinti Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on FacebookShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone

Blogas

0 Comment

related posts

LEAVE A COMMENT