08 Lie

PRINCIPAS NR.3: UŽRAŠYK SAVO SĖKMĘ

Kaip savo dieną pradeda sveiko gyvenimo būdo mėgėjai? Atsakymas labai paprastas – kas rytą jie daro mankštą 🙂 O kaip prasideda bajoriško gyvenimo mėgėjų rytas? Irgi nuo mankštos – mankštiname emocijas, nusiteikimą ir geras mintis. Kaip tai daryti, receptų yra įvairių. Tačiau asmeniškai jau penkerius metu pasikliauju vokiečių “Finansų Mocarto” Bodo Schäfer instrukcija.

Kartą gyvenimo perversmai mane atvedė į šio žmogaus seminarą, kuriame labai gerai įsidėmėjau du dalykus. “Jei iš šio seminaro savo atminty išsaugosit vos vieną patarimą, jis skambėtų štai kaip: pradėkite pildyti savo sėkmės dienoraštį”, – tarė B. Schäfer. Įsidėmėjau ir dar vieną garsią jo frazę: “Jei nusprendėte imtis ko nors naujo, pirmąjį žingsnį privalote žengti ne vėliau kaip per 72 valandas. Kitu atveju beveik garantuota, kad Jūs taip ir liksite stovėti vietoje”. Tai man padėjo apsispręsti, ir jau kitą rytą, prieš darydamas fizinę mankštą ir užsiplikydamas pirmąjį puodelį arbatos, prisėdau prie rašomojo stalo, kur manęs laukė švarus sąsiuvinio lapas.

“Sėkmės dienoraštis” – ne tik laimės kūdikiams

Ne visiems skambus dienoraščio pavadinimas atrodo įtikinantis. Iš pradžių su šypsena į tai žiūrėjau ir pats. Bet pradėjau pildyti. Klausiate, kas tai? Kaip ir ką ten rašyti? Jūsų sėkmės dienoraštis – tai vieta, kurioje raštu apibendrinate savo kasdienius pasiekimus ir laimėjimus. Kiekvieną vakarą (nors man asmeniškai labiau patinka tai daryti ryte) Jūs atsiverčiate savo sėkmės dienoraštį ir užfiksuojate bent po kelis konkrečius sėkmingai nuveiktus darbus, malonius dienos įvykius ir situacijas, kuriose Jums pavyko puikiai pasirodyti, pasielgti teisingai ar maloniai nustebinti aplinkinius.

NE, tai nėra pagyrūnų dienoraštis. Ir, NE, tai nėra dienoraštis, skirtas tik žvaigždėms, “pasiekusioms daugiau už mane arba Tave”. Dienoraščio pildymas – tai terapija, kuri naudinga kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, turinčiam tikslų ir norinčiam siekti greitesnių rezultatų. “O ką rašyti man, paprastam Lietuvos piliečiui, kurio kasdienybėje nieko gero ir pagirtino neatsitinka?” Pirmas dalykas – išmesti iš galvos tokius kvailus klausimus. Jei rimtai prisėsi prie savo sėkmės dienoraščio, Tavo pirmasis įrašas bus kaip niekad ilgas!

 

Galbūt šiandien savo dienoraštyje negalite rašyti apie iš dangaus plūstančius milijonus. Bet tai nebūtina. Galite pasidžiaugti ir tuo, kad esate gyvi ir sveiki. Kad nepalūžote dideliuose varguose. Kad rūpinatės savo sveikata. Kad dorai auginate vaikus. Kad padedate artimiesiems. Kad neapleidžiate sporto arba išsiskiriate kitais pomėgiais. Kad šiandien paruošėte puikius pietus. Kad radote progą susitvarkyti namus. Galiausiai – jei tikrai pristigtumėte fantazijos – kad pagaliau pasiryžote pildyti šį sėkmės žurnalą (patikėkite – tai labai didelis dalykas!

Trys priežastys, kodėl verta pildyti sėkmės dienoraštį

Savo seminaruose B.Schäfer paprastai pateikia tris priežastis, kodėl įprotis pildyti sėkmės dienoraštį Jums yra naudingas.

Pirma, jis atveria akis ir leidžia pamatyti, kiek daug gerų dalykų Jūs iš tikro sugebate. Kasdieniniai pozityvūs įrašai sėkmės dienoraštyje augina pasitikėjimo savimi “raumenis” ir neleidžia paskęsti negatyvių žinių jūroje. Ir čia su B.Schäfer visiškai sutinku: juk savo dienos nesėkmes įsimename žymiai dažniau ir labiau nei pasisekimus. O savigrauža dar niekam nepadėjo tobulėti ir tapti sėkmingiems.

Antra, pildydami, o vėliau skaitydami savo dienoraštį pradedame lengviau suvokti, kuriose srityse Jums labiausiai sekasi. Kartais sėkmės dienoraštis netgi padeda savyje atrasti ir įžvelgti tuos talentus, apie kuriuos niekad iki šiol nebūdavome susimąstę. O juk sakoma, kad stipriausi žmonės yra ne tie, kurie gali viską, bet tie, kurie geriausiai išmano savo stiprybes ir silpnybes…

Ir trečia, sėkmės dienoraštis padeda koncentruoti Jūsų dėmesį į aktualiausius dalykus. Kitaip tariant, įamžindami savo sėkmę raštu, Jūs išsilaikote ant tobulėjimo bėgių, lengviau atsirenkate kryptį, kuria jie jus ves, ir geriau atsirenkate savo kelionės tikslus.

Kaip buvo man 

Žodžiai lieka žodžiais. Tad jei šis įrašas Jūsų neįtikino, metu paskutinį kozirį – savo asmeninę patirtį. Žurnalą pradėjau pildyti 2008 metais. Nuo pat pradžių žymėjausi, ką kasdien pavykdavo nuveikti realizuojant naujus finansinius projektus, ir – OPA – jau PER PIRMUS 6 MĖNESIUS pavyko pasiekti anksčiau sunkiai įsivaizduojamą sandorį ir pajamas padidinti 40 procentų! (Projekto sritis – nekilnojamasis turtas. Tie, kas norite detalių – kreipkitės – privačiai galėsiu papasakoti plačiau).

Mano žmona ir draugai sako, kad šios sėkmės kaltininkas – “gera galva ant pečių, o ne kažkokie sėkmės sąsiuviniai”. Tačiau jei nebūtų to dienoraščio, nebūčiau suvokęs, kad minėtasis sandoris apskritai įmanomas. Kasrytinės kelios minutės su rašikliu ir sąsiuviniu rankoje man leido nusikratyti negatyvių prietarų ir emocijų bei padėjo darbuose įžvelgti visiškai naujų galimybių. Todėl žurnalą pildau ir toliau. Niekuomet į nieką neiškeisčiau šito įpročio. Per artimiausias 72 valandas nuoširdžiai rekomenduoju imtis to paties ir Tau!

Pasidalinti Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on FacebookShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone

Blogas

0 Comment

related posts

LEAVE A COMMENT