29 Bir

PROLOGAS: NUO KO PRADĖTI?

Ar kada uždavei sau šitą klausimą? Tuomet džiaugiuosi už Tave. Tai vienas iš lemiamų klausimų kiekvieno žmogaus gyvenime. Dabar ir aš sau jį užduodu – antrą kartą…

Pirmąsyk tai įvyko prieš gerus 10 metų, kai buvau išmestas iš darbo ir svarsčiau, kaip nepasiduoti “viduramžio” apatijai bei kabintis į gyvenimą. Nežinau, ar tada kas būtų statęs už tai, kad sugebėsiu: ne pirma jaunystė, jokio pradinio kapitalo, jokių ypatingų ryšių, o dar ta sąžinė, neleidžianti sukčiauti ir “apeidinėti” įstatymų… kitaip tariant, negalėjau pasigirti nei viena savybe, kokias lietuviai priskiria “tikriems verslininkams”.

Bet man tų savybių ir neprireikė – šiandien mano gyvenimas jau visai kitoks. Pagerinau sveikatą, nugalėjau stresą ir įtampą, išmokau džiaugtis akimirkomis, praleistomis su namiškiais ir bičiuliais, išmokau dirbti ne dėl valandų skaičiaus, o dėl rezultato sau pačiam… Išmokau rasti laiko poilsiui. O galiausiai užsitikrinau finansinį šeimos saugumą – Bajorišką ateitį – ne tik rytojui, bet ir visam gyvenimui.

Nuo ko pradėti? Dabar ir vėl užduodu sau šį klausimą, bet jau visai dėl kitos priežasties. Noriu sava istorija, sava patirtimi ir atradimais pasidalinti su žmonėmis, kurie šiandien galbūt yra ten pat, kur pats buvau prieš dešimt metų. Pradedu rašyti knygą, kurią po metų-kitų rasite knygynuose pavadinimu “Bajoriškas gyvenimas” 🙂

Kas tai yra? Ne, tai ne religinė sekta, ne teoriniai plepalai ir ne buitinė liaudies išmintis sėdint ant lietuviško kelmelio… Bajoriškas gyvenimas – tai principų, praktinių taisyklių ir rekomendacijų sistema, kuri padeda siekti sveikatos, pinigų ir laimės čia, Lietuvoje.

Subrandinti šią sistemą man padėjo du dalykai. Pirma, metai iš metų aktyviai domiuosi laimės mokslu. Taip, laimė yra ne menas, o mokslas, kuris jau dešimtmečius brandinamas pasauliniais tyrimais, apklausomis ir eksperimentais, vedančiais prie atsakymų! Daugelis turbūt girdėjo tokius motyvacinės literatūros genijus kaip David Burns, Tony Robbins, Dan Millan ar Brian Tracy, tokius verslo mokytojus kaip Richard Branson, Bodo Schafer, Donald D. Trump, Robert Kiyosaki, arba klasikus, tokius kaip Napoleon Hill, Andrew Carnegie ar Joseph Murphy. Vadovaudamasis šių žmonių išmintimi įsitikinau, kad laimė ir sėkmė yra ne atsitiktinumas, o tam tikrų dėsnių, taisyklių ir veiksmų rezultatas, kuris pasiekiamas visiems, įskaitant ir Tave.

Antra, teorines žinias žymiai sustiprino mano praktinė patirtis. Daugelis galvoja, kad prisiskaičius motyvacinių tekstų viskas kaip mat nušvis rožinėm spalvom. Deja. Praktikoje susiduriama su daug didesniais sunkumais, negu rašome knygose. Todėl kalbėdamas apie Bajorišką gyvenimą, kalbėsiu tik apie tuos dalykus, kurie man asmeniškai pasiteisino ir yra realiai pritaikomi šiandieninėje Lietuvoje.

Noras įamžinti Bajoriško gyvenimo sistemą knygoje man kilo ne iš puikybės. Tiesiog turiu ką pasakyti, ypač, kai aplinkui matau tiek daug nusivylusių, ramybės nerandančių žmonių veidų. Padėdamas jiems ir rasdamas naujų bendraminčių, mokausi ir augu pats.

Nuo šiol kiekvieną mėnesį dalinsiuosi naujais įrašais apie tai, kuo gyvenu, ką mąstau, kuo tikiu, ką rekomenduoju daryti ir nuo ko pradėti, kad, kaip toje a.a. Kernagio dainoje, visos dienos taptų kaip šventės. Sekite, dalinkitės savo nuomone, rašykite man, siūlykite savas temas ir užduokite klausimus. Aukime ir kurkime Bajorišką gyvenimą kartu!

Pasidalinti Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on FacebookShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone

Blogas

0 Comment

related posts

LEAVE A COMMENT