09 Bir

PRINCIPAS NR. 10: klestėjimui reikia šypsenos ir dėkingumo (2)

Dėkingumas – įkvepianti jėga

O ar kada susimąstėte, kaip dažnai būtent pamirštas ar nutylėtas padėkos žodis tampa tikrų tikriausiu mūsų šypsenos vagimi? Priminsiu Jums istoriją, kurią pasakoti labai mėgo Vinstonas Čerčilis. Tai istorija apie mažą berniuką, kuris nukrito nuo prieplaukos molo į jūrą. Nė negalvodamas apie galimus pavojus, senas jūrininkas nėrė į bangas ir išgelbėjo berniuką. Po kelių dienų berniuko motina susirado jūrininką ir paklausė: „Tai Jūs išgelbėjote mano sūnų?“. „Aš“, – atsakė jūreivis. Tada motina pasipiktinusi paklausė: „O kurgi jo kepurė?“.

Kodėl pasakoju šią istoriją? Nes ji parodo, kiek daug žmonių kreipia dėmesį į tai, kas bloga, pamiršdami paprasčiausiai padėkoti ar nuoširdžiai nusišypsoti už tai, kas gera. Ir jei šypsena yra galinga jėga, įkvepianti teigiamas emocijas, sėkmę ir klestėjimą, tai dėkingumas yra dar galingesnė jėga. O kaip ji veikia, supratau visai neseniai ir tuoj Jums paaiškinsiu.

Atsimenate, dar mokykloje mus mokė Einšteino teorijos, kuria remiantis viskas aplink mus yra energija. Bet kuri energija virpa savu dažniu ir prie savęs tarsi magnetas traukia panašią energiją. Taigi ir dėkingumo energija traukia tokią pat energiją. Taip ištartas žodis „ačiū“ bemat sugrįžta malonia ir įkvepiančia padėka, kuri neretai turi dar ir materialų pavidalą.

Dėkingas bajoriško verslo mechanizmas

Prisipažinsiu, savo gyvenimui ir likimui nuoširdžiai dėkoju už viską, net už visus atsiųstus sunkumus, o kasdienius iššūkius priimu su šypsena. Rezultatą galite matyti ir Jūs – padėka virsta vis labiau klestinčia kasdienybe. Dėkingumas už tai, ką turėjau ir turiu, virsta tuo, ką noriu turėti – saugia, turtinga, sveika mano ir mano artimųjų ateitimi.

Beje, jau minėjau kalbėdamas apie įkvepiančią šypseną ir dabar dar kartą pasikartosiu: pats verslo be rizikos mechanizmas labai palankus ir, sakyčiau, net turtingas įkvėpimo. Čia Jūs savo dėkingumu įkvepiate kitus, o kiti įkvepia Jus. Ar gali būti kas nors geriau? Užsiimi verslu, kuris reikalauja vos kelių valandų per savaitę, ir tas valandas praleidi su besišypsančiais, optimistiškai nusiteikusiais – įkvepiančiais – žmonėmis. Tikrų tikriausias klestėjimas!

Na, o atsisveikinsiu šįkart Džordžo Elioto žodžiais: „Šypsokitės ir įgysite draugų; raukykitės ir įgysite raukšlių… gyvename tam, kad savo pasaulį padarytume šiek tiek geresnį“. Darykime pasaulį geresnį drauge, kurdamiesi saugesnę, turtingesnę ir sveikesnę savo ir sau brangių žmonių ateitį. Siunčiu Jums šypseną ir nuoširdžią padėką.

P.S. Jei vis dar stokojate įkvėpimo siekti saugesnės, turtingesnės ir sveikesnės ateities, kreipkitės, pasistengsiu padėti.

Su geriausiais linkėjimais,
Rimvydas Bajorinas

Pasidalinti Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on FacebookShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone

Blogas

0 Comment

related posts

LEAVE A COMMENT